Image Image Image Image Image

O Mnie

artur jurkowski

Nazywam się Artur Jurkowski. Posiadam wykształcenie wyższe techniczne (energetyka), co nie przeszkadza mi zajmować się fotografią nieprzerwanie od kilkunastu lat. Pierwsze świadome działanie związane z tą formą rejestracji obrazu nastąpiło pewnego letniego poranka na łonie natury. To i kolejne spotkania z przyrodą ukształtowały mój punkt widzenia na świat i wyczuliło mnie na nieustanne poszukiwanie wyjątkowych obrazów malowanych przez światło.

Podczas swojej działalności fotograficznej nie stronię od ciągłej edukacji oraz zdobywania praktyki wspartej wiedzą z innych dziedzin np. meteorologii i geografii. Zdobyte doświadczenie wykorzystuję do realizacji nowych projektów. Jestem członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody.

W pewnym momencie życia odkryłem możliwość wykorzystania roweru jako wyjątkowo efektywnego środka lokomocji. W ten oto sposób, organizując wyprawy rowerowe, a także wyjazdy backpackerskie, udało mi się odwiedzić kilkadziesiąt państw, a w nich zobaczyć wiele niezwykłych miejsc i poznać inspirujące osoby. Aparat fotograficzny towarzyszył mi podczas każdej z tych podróży, dzięki czemu mogę podzielić się z Państwem emocjami zawartymi w każdej z prezentowanych fotografii.

Zapraszam do obejrzenia poniższego wywiadu jaki przeprowadził ze mną magazyn Pokochajfotografie.pl:

droga do Ushguli